Problemer med vannet etter ordinær arbeidstid

Får man lekkasje etter at vedlikeholdsavdeling og styrekontor er stengt så kan man ringe  vakttelefonen til Unik VVS. 

Tlf: 55 59 61 50.

Hvis man ikke har vann i leiligheten så har lekkasjevakten(Flow stop) stengt vannet. 
Det har da kommet vann på en av sensonrene til lekkasjevakten, som igjen har gjort at vannet er blitt stengt. 
Ofte skyldes dette at det har kommet fuktighet på en av sensorene inni kjøkkenskapet under vasken.
Det skal veldig lite til før vannet blir stengt. 
Sjekk om det er noe fuktighet i kjøkkenskapet og tør over med papir. 

Inni skapet på badet så kan man forsøke å slå på vannet igjen ved å trykke på knappen til lekkasjevakten (hvit boks, sort knap). 

Hvis ikke dette hjelper så tar man kontakt med Unik VVS på tlf  55 59 61 50.

Hvis problemet ikke skyldes reklamasjon eller at dette ikke går under borettslagets vedlikeholdsansvar så vil andelseier få regning på arbeidet.
Det er derfor viktig at man sjekker om det har kommet fuktighet på sensoren  og forsøker å sette vannet igjen (slå på Flow stop) før man tar kontakt med rørlegger. 

På Boligmappa.no så finner man nødvendig informasjon til sin leilighet, her finner man også informasjon om lekkasjevakten (Vannstopperventilen). 

 

I den blå mappen som alle fikk på overlevering av leiligheten så skal også denne informasjonen ligge. 

Fyllingsdalen - 30. Sep

12 ºC

Siste nyheter

Filterbytte på ventilasjonsanlegget.
Filterbytte på...


Til beboere i Ture Nermansvei 9 og 45
Som kjent har vi i den senere tid hatt...


Blåtur tirsdag 27. juni
Vi i styret ønsker å invitere...


Påskeverksted
 


Påskeverksted tirsdag 28. mars.
Tirsdag 28. mars kl.17.00-19.00 blir det...